2022. április 1., péntek

Bemutatkozás



2024.




Jámborné Budai Mónika vagyok 22 éve dolgozom a Gyógypedikűr szakmában
Kéz és lábápoló szakvizsgám van.  Elvégeztem a szociális gondozó és ápolószakmát is,ezt a tudást is sikeresen feltudom használni az idősebb vendégeim lábápolásánál.
Munkám során szinte mindenféle láb és köröm betegséggel találkoztam már, igyekszem megfelelő szakmai tudásommal segíteni a kedves vendégeken. A kezeléseket külön helységben végzem, így mindenkivel egyénileg diszkréten el tudok beszélgetni a problémájáról, betegségéről. Gyakori vendégeim a cukorbetegek akik különleges bánás módot igényelnek,mivel egy helytelen pedikűrözés során a keletkezett sebek nem gyógyulnak meg! Nem is gondolnánk ,hogy egy cukorbetegségben, vagy a magas vérnyomásban szenvedő betegeknek teljesen másféle bőrkeményedés alakul ki a talpukon, amit megfelelő gyógypedikűrrel elviselhetővé lehet tenni. Nagyon sok benőtt körömmel is találkozom munkám során,általában gyerekeknél ,férfiaknál a gyakori, ami helytelen körömvágásból vagy lábbetegségekből is adódhat. Szintén gyermekeknél előforduló probléma a vírusos szemölcs de felnőtteknél is előjöhet immungyengeség vagy különféle betegségek során.
Kezelések közben és munkám során kórházban is használt fertőtlenítőkkel fertőtlenítek, ezzel is ügyelek a higiéniára. Orvosi műszerekkel,professzionális  gyógypedíkűrgéppel, pedikűrős késsekkel, szikékkel dolgozom, eszközeimet ultrahangos fertőtlenítő gépben fertőtlenítem. A tisztaságra a higiéniára nagyon figyelek, hogy véletlenül se kerüljön át semmilyen fertőzés az egyik emberről a másikra. Ha a szakmai tudásom bizonyos esetekben kevés, ilyenkor minden esetben, megfelelő szakorvoshoz átirányítom a kedves vendéget.



BEJELENTKEZÉS: - Előre megbeszélt időpontban





Cím : Miskolc , Régiposta 16. 
Hair Port szépségszalon 
( az üzlet a média shop üzlet mellett található )

Levelezési címem: 

budaimonika100@gmail.com    



2017. 06. 09 . 
A talpcentrum vezetőjével, Juhász Péterrel beszélgettem a pedikűrözés fontosságairól és a megfelelő egyedei talpbetétek kiválasztásáról. A beszélgetést a linkre kattintva olvashatjátok el.




2018. július 1., vasárnap





Elérhetőség 2022 márciustól érvényes !
Miskolc,Régiposta 16 
Hair port szépségszalon 
( Az üzlet a Média shop mellett található )









Kellemes környezetben, több év tapasztalatával, korrekt árakon, szeretettel várok minden kedves vendéget.











2014. január 1., szerda

Bátorság Oklevél

Elkészült a Bátorság oklevelem, amit nagyon bátor kis gyerekek kapnak , akik benőtt körömmel fordulnak meg nálam:))
Remélem az idén is felszárítja a kicsik könnyeit a kezelések után, mert higgyétek el nagyon bátrak és megérdemlik!



2012. augusztus 2., csütörtök

Milyen a körmöd?



Körömhiány: a körömlemez teljes vagy részleges hiánya
Oka: fejlődési rendelenesség, vagy bőrbetegség.

Második köröm:
Oka: veleszületett, körömbőr túlműködödés
Kezelése: eltávolítás, rendszeres manikűr.

Körmök színváltozása:
Körömlemez elfeketedése:
Oka: körömlemez alatti vérgyülem, vagy körömlemez alatti rosszindulatú daganat.
Körömlemez fehéres elszineződése: (fehér pontocskák, foltok)
Oka: örökletes, sérülés, gombás fertőzés.
Sárga köröm:
Oka: öregkor, nyirokkeringési zavar
Fekete, szürke, sárga vagy barna elszineződés:
Oka: vegyszerek, gyógyszerek, gombás betegségek

Kék köröm:
Oka: vérkeringési zavar, vagy szívroham.

A körömlemez leválása a körömágyról:
Oka: erős mechanikai hatások, vízben végzett munka, vegyszerek, bőrbetegség(pikkelysömör, ekcéma, gombásodás), általános betegségek (pajzsmirigy működésének zavara, keringési zavarok), fertőzések, gyulladások.
Kezelése: a levált köröm óvatos elválasztása.

Körömrepedés:
Oka: zsíroldó szerek, körömlakkok vashiányos vérszegénység, vitamin hiány, keringési zavarok
Kezelése: rendszeres körömápolás, elveszett zsiradékok pótlása, körömerőstítők.

Körömlemez nagyfokú elvastagodása:
Oka: ritkán örökletes, tüdőrák, májzsugorodás, jobb szívfél elégtelensége, vastagbélgyulladás, egy körmöt érintő változás keringési zavarra utal.
Kezelése: alapbetegség gyógyításával történik.



Körömlemez eltorzulása, megvasatagodása, kiszáradása:
Oka: körömágyat hosszú ideig ért trauma, esetleg körömlakk.

Kanál alakú köröm:
Oka: vérszegénység, szívkoszorú- ér betegség, ekcéma, daganat

A köröm kóros karom szerű elgörbülése:
Oka: örökletes, nyomás, sérülés, keringési zavar, vagy gyulladás. Főleg lábon.

A köröm lapos, lemezszerű felhasadása:
Oka: vegyi anyagok, körömlakk, vashiány.

Körömsorvadás:
Oka: mátrix sérülés, vérszegénység, keringési zavar

Benőtt köröm:
Oka: örökletes, szűk cipő, helytelen körömvágás, a köröm melletti bőr az átlagosnál gyorsabban növekszik

Körömsánc gyuladás:
Oka: körömsánc sérülése.
Kezelése: orvosi

Közönséges szemölcs:
Kezelés: orvosi
A köröm alatti melanin tartalmú festékes daganat: festékes anyajegyből kiinduló rosszindulatú daganat, amely a köröm elemelkedését vagy leválását okozhatja.

Köröm alatti bevérzés:
Oka: általános bőr- és belgyógyászati betegésgek, erős sérülés.

Rágott köröm:
Oka: pszichés eredetű
Kezelése: pszichiátriai kezelés, keserű izű körömlakk, rendszeres manikűr, műköröm, vitamin és nyomelem dús étkezés.

Körömgombásodás:
Oka: a körömlemez fonalas, sarjazó és penészgombák által kiváltott, nagyon gyakori elváltozása.
Fonalas gomba: a körömlemezt a szabadszéle felől fertőzi, és a körömágy fele halad, a mosolyvonal szabálytalanná válik, elszineződik, a körömlemez felrostozódik, nem fáj.
Sarjazógombák: körömágy felől felől támad, a körömlemezt alapjáról elemelik, elszineződés, a köröm környezete gyulladt, piros, és fáj
Körömpenész gomba: a körömlemezt bárhol megtámadja, elszineződik, nyomásra érzékeny a körömlemez.

Szép és egészséges körmök

A körmök szépsége egyszersmind az egészségre is utal. Nap mint nap számtalan vegyszerrel érintkezhetsz mosás-mosogatás közben, melyek roncsolják körmödet, de kezeid szervezeted belső változásaira is érzékenyen reagálnak.

Körmeid sokat elárulnak rólad; a puha körmök vitaminhiányra utalnak, ha kevés folyadékot fogyasztasz, körmödön hosszanti csíkok jelenhetnek meg.

A feketés foltok általában véraláfutást jeleznek, a sárgás körömszín pedig a dohányosok jellemzője. Sok esetben a helytelen körömápolás, illetve a manikűrözés közben keletkezett apró sérülések is megmutatkozhatnak a köröm színében, mintájában.



Minek a jele az állandó körömrágás?

- Az állandó, kóros körömrágás (onychophagia) éppúgy a kényszerbetegségek sorába tartozik, mint a kóros hajtépegetés (trichotillomania). Előfordulásával, megfigyelésével, és szakszerű gyógyításával az utóbbi 10-12 évben foglalkoznak központi szakmai kérdésként a pszichiáterek és a pszichoterapeuták. Sok esetben fel sem merült a pszichiátriai betegség gondolata, melynek hátterében nemcsak a tudatlanság, hanem a megbélyegezéstől való félelem is állt. A stigmatizációtól való rettegés miatt, jobb volt, ha nem derült ki valakiről, hogy az addig csak rossz szokásnak tartott túlzott cselekvéssor gyógyítandó betegség. A kóros tünetek kialakulása általában 10 és 30 életév között kezdődik, mely fokozatosan egyre intenzívebb lesz, s megfelelő szakellátás nélkül további egészségi, és életviteli problémák talajává válik. A kórós körömrágás elsősorban a szorongás megszüntetésének egyik módja lenne, azonban nem ez történik, épp ellenkezőleg a szorongás fokozódik, s gyakran más pszichiátriai tünetekkel is társul.

- Tehát lelki okai vannak a körömrágásnak?
- Igen. A kényszerbetegségek csoportjában alapvetően két típusú helyzetet különítünk el: ezek a kényszergondolatok, és a kényszercselekvések. A körömrágás az utóbbi csoport egyik tünete.

- Mettől kezdve számit kórosnak a körömrágás?
- Ott kezdeném, hogy a köröm állapotát, és esztétikai küllemét egészséges körülmények között nem rágófunkcióval oldjuk meg, hanem magunk, vagy manikűrös segítségével ápoljuk, és sérülés esetén korrigáljuk. Ebből következik, hogy a körömrágással történő beavatkozás egyetlen esetben sem ésszerű, mert a fogak sokszor komoly sérülést eredményeznek a körmöt körülvevő bőr területén, különösen a köröm sarki pontjain. A kórosság fogalma azt jelenti, hogy valaki nem körömápolás céljából napi többszöri rendszerességgel, hanem - különösen súlyos esetben - szinte megállás nélkül, folyamatosan rágja a körmét.

- Tönkre teheti a körömrágás a körömágyat?
- A körömágygyulladás (paronychia) mint folyamat a körömsánc felől indul ki. Jelen esetben nem a körömrágás, hanem a kényszercselekvések esetén tapasztalható kórós kézmosás, tisztálkodási kényszer következtében a körömredő duzzadt lesz, majd ez elfajulhat a körömágy gennyes gyulladásáig, s a köröm harántbarázdákkal lesz teli.

- Hogyan lehet rajta segíteni?
- Mivel a kóros körömrágás betegség, feltétlenül szakorvoshoz kell fordulni vele. A betegnek gyógyszeres kezeléssel kiegészített terápiára van szüksége. Ilyen problémákkal pszichiáter, klinikai szakpszichológus, (néha bőrgyógyász szakvéleményét is kikérve, a köröm állapotától függően) vagy pszichoterapeota foglalkozik.

- Miért nehéz leszokni a körömrágásról?
- Inkább az a kifejezést használnám, hogy hosszantartó, hiszen a beteg személyiségében bekövetkező változások időigényes folyamatok.



- Segít a műköröm a leszoktatásban?
- Abban az esetben, ha csupán rossz szokásról szó talán, de a visszaesés veszélye akkor is nagy. Azonban a kényszercselekvésnél, amikor már kóros körömrágásról beszélünk nem a köröm valódisága számit, hanem maga a cselekvéssor folyamata. Ez már nem egyszerű rossz szokás, hanem betegség.

- Ha valaki leszokott róla, vissza tud esni még egyszer?
- Igen. Ezért van szükség szoros kapcsolatra az orvossal, továbbá jól tervezett gyógyszeres és pszichoterápiára. A kényszerbetegség igen gyakran társul egyéb olyan pszichiátriai betegséggel, mint például a depresszió, a fóbia, a pánik, valamint a premenstruális időszak.

- Mit tegyen, aki le akar szokni a körömrágásról? És mit ne?
- Feltétlen forduljon szakemberhez, ne áltassa magát csupán az öngyógyítás sikerével.

2011. július 20., szerda

Miért pedikűröztessünk?



A pedikűrösre már csak akkor gondolunk, amikor már fáj a lábunk. A probléma ott szokott kialakulni, hogy kapkodva levágjuk a lábujjainkról a körmöket, a bőrkeményedésekkel meg nem foglalkozunk.

A körömvágással csak az a baj, hogy a körömsarkokat ollóval nem lehet teljesen kiemelni, elég, ha egy picike kis körömszilánk benne marad, azt körbenövi a köröm szélén a bőr, és onnantól kezdve azzal az ujjunkkal csak gond van, mert begyullad.
Minél tovább vagdossuk, mi magunknak, az idő elteltével ez az állapot egyre rosszabb lesz.

Vannak akiknek a lába fokozottan hajlamos a bőrkeményedésre. A bőrkeményedéseket le kell szedni, mert a megvastagodott szaru akadályozza a láb vérellátását, kényelmetlen komfort érzetet biztosít, és esztétikailag sem szép. A bőr megrepedezik, és akár fájdalmas nyílt sebbé is válhat, mely a fertőzések nyitott kapuja.
 Nem csak csúnya, de fájdalmas is a tyúkszem, mely a szoros, szűk cipők következménye. Eltávolításához bőrgyógyász vagy Gyógypedikűrös szükséges.

Gondoljunk elsősorban arra, hogy saját magunknak legyen mindez, mert elsősorban ez a legfontosabb, hogy mi jól érezzük magunkat a bőrünkben!

Ajánlatos 3-4 hetente felkeresni a pedikűröst!

 Amennyiben megjelenne valamelyik lábujjon a körömgomba, (a köröm megvastagszik, színét elveszti, és rugalmatlanná válik), megakadályozhatjuk a további fertőződést, illetve a fertőzött terület kezeléséhez is tanácsot kaphatunk!

Mit árul el rólad a kezed?

A hozzáértő szemek sokszor a kezünkből megtudják hogy milyen a személyiségünk, vagy milyen betegség rejtőzködik a szervezetünkben. Egy kis ízelítő, hogy mi magunk is megismerjük a rejtélyeket...


A kéz titkai

Jellem:
Vannak azonban olyan dolgok, amiknek érdemes figyelmet szentelnünk és nem kell feltétlenül szakértőhöz mennünk, hogy megfejthessük a jelentésüket.
Hogy szőrös-e a keze, ami a férfiasságra utal, még a nőknél is, vagy hogy milyen alakú a kézfej. A vaskosabb kezű emberek például többnyire szeretik a természetet, szívesen kertészkednek és szorgosak.
Nagy tenyér: gyors észjárásra, lobbanékonyságra utal. Hallgat megérzéseire, szervezőképessége jó. Az apró részletek nem érdeklik, könnyű becsapni.
Keskeny tenyér: önző egyénre vall, aki kapzsi és zsugori is tud lenni.
Széles tenyér: gazdája jó csapatjátékos, természeténél fogva kedves másokkal.

Betegség:
Ha például sötét elváltozásokat találunk a gyűrűsujj és a tenyértő közötti rész bármelyik területén, az máj-, vese- vagy epeproblémákra utal. A körmön lévő apró fehér pöttyök stresszes életmódról és a velejáró vitaminhiányról tanúskodnak. Az izzadós, nyirkos tapintású kéz gazdája vese- és keringési problémáktól, míg a túl száraz tenyerű gyulladásoktól tarthat.

Beszélnek az ujjak

Tedd le a két kezed az asztalra magad elé, párhuzamosan, és nézd meg felülről, hogy a mutató vagy a gyűrűs ujjad a hosszabb???
A rövid ujjak gyors gondolkodásra, sokszor elhamarkodott döntésekre utalnak. Ez a személy mindig figyelmen kívül hagyja az apró részleteket, ami a későbbiekben problémákat okoz.
A túlságosan rövid ujjak alacsony intelligenciára, hiúságra, átgondolatlanságra és következetlenségre utalnak.
A tenyérrel megegyező hosszúságú ujjak általában kiegyensúlyozottságra, kevés problémára utalnak, persze ez azért az adott élethelyzettől is függ.
A feltűnően hosszú ujjak lassú és nehézkes gondolkodásmódot, túlzott óvatosságot jelentenek.

Hüvelykujj Az akaraterő, megfontoltság és a gazdagság jelei találhatók rajta.
Ha mérete nagy: erős, magabiztos, aktív személyt mutat.
Ha mérete kicsi: határozatlanságot, esetleg gyenge jellemet takar, aki jószándékúan naiv, de ezért könnyen be is csapható.
Ha kellően hajlékony a hüvelykujjad, akkor biztos, hogy nagyon jó az alkalmazkodóképességed, sokoldalúság, adakozó hajlam és mozgékonyság jellemez.
Ha nagyon merev, akkor gyakran vesz erőt rajtad a makacsság és az önzés, olyan dolgokhoz ragaszkodsz, melyek már rég aktualitásukat vesztették.

Mutatóujj /Hatalom ujja/Mutatja az érvényesülési lehetőségeket, és a bekövetkező szerencséket is.
Ha rövidebb, mint a gyűrűsujj, akkor soha nem válik belőled jó vezető, de kiválóan megfelelsz bizalmi állásokra és csapatmunkára.
Ha hosszabb, akkor erős törekvésed van a sikerek hajszolására, és általában el is éred céljaidat. Erős a racionális gondolkodásod, ezért az üzleti élet, a vezető beosztás, irányítás stb a Te területed!!
Ha egyforma, az egyértelműen azt jelzi, hogy komoly vállalkozási kedv él benned, könnyedén belevágsz minden újba.

Középső ujj /Sors ujja/Az életben elfoglalt helyet és a beilleszkedési, illetve a másokhoz való alkalmazkodási képességet is jelzi.
Ez az ujj akkor megfelelő, ha hossza teljesen vagy majdnem egyenlő a tenyér hosszával.
Ha sokkal rövidebb, akkor erőtlenségre utal, mindent könnyen feladsz, nem küzdesz a céljaidért.
Ha viszont feltűnően hosszú, akkor nagyon érzékeny vagy, és állandóan aggodalmaskodsz. Mindent megtennél azért, hogy mások elfogadjanak.

Gyűrűsujj /Művészet ujja/ Szépérzékről, tehetségről, művészetek iránti hajlamról árulkodik, de sokat mond jellemünkről is.
Ha hosszabb a középső ujjnál, akkor többre értékeled magad a kelleténél, ideje egy kis önvizsgálatot tartani. Sokszor csapongásra, esetleg játékszenvedélyre is utal.
Ha arányos és egyenes, akkor megértő, sikeres embert jelez.
Ha nagyon görbe, akkor jellemed nem mindig egyenes.

Kisujj /Szónoki képesség ujja/A szellemiséghez és az intuíciódhoz kapcsolódó terület.
Ha egyenes, nem görbe, nem bütykös, arányos a többi ujjhoz, akkor gondolkodásod kifinomult, nem rohansz fejjel a falnak, kiváló diplomáciai képességgel rendelkezel.
Ha nagyon rövid, akkor bár jó a felfogóképességed, de elveszel az apró részletekben.
Ha túl hosszú, akkor gyakran másnak próbálod magad mutatni, mint aki valójában vagy.

Suttognak a körmök

- Hosszúkás: tulajdonosa a képzelet világában él. Érzékeny és őszinte, de hiányzik belőle a kritikai érzék. Hajlamos a betegeskedésre.
- Téglalap: szelíd, kedves természetre vall, aki nem szereti a vitatkozást.
- Rövid: gyors észjárásra, magabiztosságra és türelmetlenségre utal. Az illető élvezi a vitatkozást, de ha alulmarad, megsértődik.
- Széles: egészséges embereknek van ilyen. Optimista, munkabírása kivételes. Hajlamos a mások feletti uralkodásra, veszekedésre.
 - Keskeny: határozatlan, akarat-gyenge emberre vall, akinek az egészségi állapota nem túl rózsás.

Árulkodó kezek és kézmozdulatok


Napjában százával teszünk öntudatlan mozdulatokat a kezünkkel, és ez bizony rengeteget árul el a személyiségünkről, pillanatnyi lelkiállapotunkról.

Karok és kezek

• Amikor az ujjunk legfelső percét dörzsölgetjük, akkor megfontoljuk a mondanivalónkat.
• Ha a hüvelykujj csúcsát masszírozzuk, azon tűnődünk, hogy van-e elegendő akaraterőnk és elszántságunk kimondani a véleményünket.
 • Ha beszélgetés közben a középső- és a gyűrűsujj szorosan egymáshoz simul, az illető megértésre és biztonságra vágyik. Vélhetőleg feszültség-teli időszakot él át, és segítségre van szüksége.
• a kéz szájhoz emelése jelezheti a döntésképtelenséget, a bizonytalanságot, hazugságot is.
• Karba tett kezek: védekezés, bizonytalanság. Ha valaki összefonja a karját, jogosan feltételezhető, hogy valami olyasmit hall, amivel nem ért egyet. Ha a karkeresztezéshez ökölbe szorult kéz is járul, az ellenséges védekező magatartást jelez. Amikor a két kéz szorosan fogja a felső kart, mintegy rögzítve ezzel a testhelyzetet, azt fejezheti ki, hogy az illető önmagát fékezi.
• Összeszorított ököl: ellenségeskedés, agresszió
• Hátratett kezek: lazaság, magabiztosság, hatalom
• Kezek a fej mögött: magabiztosság, arrogancia
• Összekulcsolt kezek: idegesség, bizonytalanság
• Csípőre tett kezek: düh, hiúság, szexuális kihívás
• Nyitott tenyerek: nyitottság, őszinteség

Tenyérgesztusok

Egyik legcélravezetőbb módszer annak kiderítésére, hogy valaki őszinte, nyílt-e, vagy sem, ha a tenyerét figyeljük. Amikor valaki kitárulkozik, szavahihetően beszél, akkor felfedi tenyerét a másik ember előtt. Míg ha valamit titkolni akar, akkor karjait összefonva, vagy kezét zsebre dugva elrejti tenyerét.
Az is megfigyelhető, hogy ha valamit fölfelé fordított, vagy éppen ellenkezőleg, lefelé fordított tenyérrel kérünk, más lesz a kérés eredménye. Ha tenyerünk fölfelé fordul, mint a kéregető koldusnak, akkor kevésbé érzik nyomatékosnak a kérést, mint ha lefelé fordított tenyérrel mondjuk ugyanazt. A lefelé fordított tenyér ugyanis hatalmat biztosít.
A tenyér helyzete a kézfogásnál is árulkodó. Ha valaki úgy fog velünk kezet, hogy saját kezét lefelé fordítva, a mienket kissé felfordítja, akkor uralkodni akar rajtunk. Ha éppen ellenkezőleg, felfelé fordított tenyerét nyújtja valaki, akkor behódolását jelzi, éppen úgy, mint a kutya, aki hátára hemperedik, és feltárja torkát. Az egyenlőséget feltételező "férfias" kézfogásnál, mindkét tenyér függőleges helyzetű.

Lábak

• Lábak keresztezése a térdnél: védekezés, negatív gondolatok
• Álló helyzetben: védekezés, negatív gondolatok
• Lábdörzsölgetés: idegesség, kényelmetlenség Vigyázzállás: alárendeltség, nagyfokú tisztelet Lábfejek valakire mutatnak: érdeklődés a személy iránt

Ha valaki jól eligazodik mások testbeszédében, jól tudja használni a mindennapi életben, s meg tudja érezni, mit is érez valójában a másik.

Könyvajánlat: Allan Pease: Testbeszéd